Półka na samochodziki - DIY


Dzisiaj z innej beczki,   jak przystało na matkę dziecka (nie ważne, jakiej płci czy to chłopak czy dziewczynka) każda z nas wie, że małe zabawki są naszym utrapieniem. Nie ważne czy to małe samochodziki czy też miliony akcesoriów do Barbie, a może figurki Lego. Każda z tych rzeczy potrafi przywrócić o zawrót głowy, w szczególności, kiedy znajduje się pod naszą stopa czy też dłonią w trakcie zabawy.


Dlatego też powstał plan zrobienia półki na małe samochodziki typu Hot Wheels czy też Matchbox i inne tego pokroju.  Pomysłów byli wiele dodatkowo w poszukiwaniach przyszedł z pomocą oczywiście Internet. Jako że mieliśmy dostęp do małych deseczek jeden z problemów mieliśmy z głowy. Do zrealizowania Naszego pomysłu był jeszcze niezbędny garaż Dziadka Filipa oraz jego narzędzia. Docelowo półkę miał wykonywać R., ale jak wiadomo ludzie pracujący z czasem mają ciężko, tym bardziej, kiedy na głowie jest dopięcie wszystkiego przed przyjściem na świat drugorodnego.
Po fakcie okazało się, że półka została wykonana w zastraszająco szybkim tempie, a naszym jedynym udziałem było zdecydowanie jak ma wyglądać, ile ma mieć półek i przekazanie autka, żeby zobaczyć, jaka musi być szerokość półki.
Dzisiaj już Filip jest zachwycony swoim nowym nabytkiem, a Matka się cieszy, bo pozbyła się jednego (z miliona) pudeł z zabawkami, a i dzięki temu ściana nie jest taka pusta.
Największy plus półki? W końcu prawie wszystkie małe autka zawsze są na swoim miejscu, bo jak się okazało półka nie jest tylko zwykłą półką, jest też świetną zabawką. Oczywiście dla mnie jest to radość wielka, gdyż autka te walały się dosłownie po całym domu i już wiele razy straciłabym na nich zęby, bo nagle wyławiały się one pod moją stopą, a wtedy było już zdecydowanie za późno. Teraz jeden problem mamy mniej.

Co było potrzebne do wykonania takiej półki? 
Deseczki (tutaj każdy może wybrać, jakie chce, nam zależało na małych, ponieważ miało to być tylko na mniejsze autka)
Klej na gorąco
Śrubki/gwoździe
Lakier (my wybraliśmy bezbarwny, ale wiadomo wyobraźnia nie ma granic, co wybierzemy to tak będzie wyglądać nasza półka)
Niezbędne narzędzie (wiertarka/wkrętarka, piłka, papier ścierny – do wyrównania deseczek, pędzel)
Ewentualnie ktoś, kto nam to zrobi J
Efekt końcowy? Nas zadowala w 100%, a Filip jest zdecydowanie zachwycony.

 
Komentarze

Popularne posty